Zafir Berisha jep nji njoftim

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, ka dorëzue ankesë në PZAP lidhun me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për decertfikimin e tij nga gara për kryetar të Prizrenit në zgjedhjet e 22 Tetorit.

Berisha për Indeksonline ka thanë se e ka pregaditë ankesën dhe e ka dorëzue tashma në PZAP.

Berisha thotë se ky vendim i KQZ ka qenë i ndikuem nga qysh i quen ai “bandat që kanë kapë pushtetin”.

“E kam përegaditë dhe dorëzue në PZAP ankesën rreth këtij vendimi politik të KQZ’s, i cili dyshoj me të drejtë se asht i ndikuem nga bandat mafioze që e kanë kapë pushtetin”, ka thanë Berisha.