Zavendëskryeministri Pacolli takon sot Mogherini’n

Zavendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Begjet Pacolli, sot ka me u takue me përfaqësuesen e naltë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini.

Pacolli dje ka takue komisionerin për Politikën Europiane të Fqijësisë dhe Negociatave për Zgjanim, Johannes Hahn, kryesuesin e Delegacionit për Kosovë në Parlamentin Europian, Tonino Piculla, raportuesin në hije për Kosovën, Antonio Panzeri, si dhe raportuesen për Liberalizimin e Vizave për Kosovë, Tanja Fajon.

Shperndaje në: