Zbulohet: Ky ishte udhëheqësi i puçit në Turqi

Asht lëshue nji urdhën arrest ndaj këshilltarit kryesor ushtarak të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, njoftoi agjencia e lajmeve shtetnore e Turqisë.

Agjencia e lajmeve ‘Anadolu’ thekson se urdhën arresti për kolonel, Ali Yazici asht lëshue mbas tentimit për grusht shteti, i cili u egzekutue të Premten.

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim, tha se komplotistët u mundën, grusht shteti ka dështue plotësisht dhe tash asht normalizue jeta në Turqi.