Zgjedhja e Haradinajt kryeministër, flet Marko Djuric

Marko Djuric, drejtor i të ashtuquejtunës Zyrë për Kosovën në Serbi ka komentue krijimin e Qeverisë së Kosovës në krye me Ramush Haradinajn.

Ai ka thanë se Serbia asht përkrah Listës Serbe dhe se vazhdimisht kanë me u koordinue bashkënisht.

Djuric për RTS’n ka thanë se asht hera e 6’të që shqiptarët kanë vendosë të udhëheqen nga ish-komandantë të UÇK’s, tue shtue se Haradinaj ka qenë edhe ma herët kryeministër.

Shperndaje në: