Zgjedhjet në SHBA: Trump synon bastionet e Partisë Demokratike

Kandidati republikan Donald Trump ka thanë se ai ka me i synue shtetet që shihen si fortesa të demokratëve në dy ditët e fundit para zgjedhjeve amerikane.

Ai ka me i vizitue Pennsylvania, Michigan dhe gjithashtu Minnesota, që asht me demokratët qysh nga viti 1972, shkruen BBC, transmeton Rrokum.TV.