Zjarr i madh në Los Angeles, shihni çka ka ba (foto)

Banorët e ma shumë se 500 shtëpive u evakuuen sot në Los Angeles, për shkak të nji zjarri të madh që përfshiu vendin.

Kryetari i Los Angeles, Eric Garcetti, deklaroi gjatë nji konference për shtyp, se zjarri ka shkatërrue nji sipërfaqe prej ma shumë se 5.800 hektarë dhe asht nji nga ma të fuqishmit që ka ndodhë në historinë e Los Angeles’it.

Shperndaje në: