Zv/ministër i Mjedisit emnohet Fatmir Matoshi

Fatmir Matoshi asht vendos me qenë zv/ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Lajmin e ka konfirmue vet Matoshi në nji prononcim për Indeksonline.

Ai ka ba me dije se sot e ka dorëzue postin e Nënkryetarit të komunës se Kamenicës.

“Pasnesër filloj punën si zv/ministër në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Në këtë momente po dorëzoj postin e Nënkryearit të Kamenicës”, ka thanë Matoshi.

AKR në Qeverinë Haradinaj pritet të ketë rreth 7 zv/ministra.