Zv/Presidenti Pence: Populli amerikan foli

Tim Pence, tashma ZavendësPresidenti i SHBA’ve, ka mbajt fjalimin e tij mbas fitores së Donald Trump në zgjedhjet presidenciale:

“Kjo asht nji natë historike. Populli amerikan ka folë, dhe populli amerikan e ka zgjedh kampionin e tyne të ri. Amerika ka zgjedh nji president të ri. Asht pothuejse e veshtirë për mue për me shpreh, nderin që unë dhe familja ime e kemi… [me qenë] ZavendësPresident i Shteteve të Bashkueme të Amerikës”.

Turma asht  ngazëllye, tue brohorit SHBA! SHBA!

 

 

Shperndaje në: