Zyrtare, Demarkacioni: Qe kur procedohet në Kuvend

Marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi ka me u dërgue këtë javë nga Qeveria për ratifikim në Parlamentin e Kosovës.
Informacioni asht konfirmue për RTK nga Sokol Havolli, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa.

Ndërkohë, dy subjektet politike opozitare, AAK dhe Nisma tashma kanë konfirmue pjesmmarrjen e tyne në seancën plenare, kur pritet me qenë për diskutim çashtja e Demarkacionit me Malin e Zi.

Shperndaje në: