Çanta ma e shtrejtë n’botë. Qe kush e bleu!

Kjo çantë asht shit për plot 300 mijë dollarë dhe asht ma e shtrejta në botë.

Çanta vjen nga shtëpia e ankandeve “Christie” në Hong-Kong, e cila festoi 30-vjetorin e krijimit n’Azi.

“Besohet se vetëm nji ose dy çanta të tilla prodhohen çdo vit, çka e ban atë mjaft të rrallë.

Pikërisht ekskluziviteti, cilësia e lëkurës dhe gurëve që e dekorojnë e bajnë atë çantën ma të shtrejtë në botë”, thuhet në njoftim.

Simbas krijuesve, ajo asht krijue me lëkurë krokodili të bardhë dhe dekorohet nga diamant të rrallë dhe ar 18 karatësh.

Mediat e hueja shkruejnë se çanta që mban vulën e “Hermes” vlerësohet si nji vepër arti nga shtëpia e ankandeve.

Përfaqësuesi i ‘Chrisie’, Matthew Rubinger, tha se çanta u ble nga nji koleksionues privat por nuk e zbuloi identitetin e tij.

 

cantaaaaaa

 

2-canttaaa

Shperndaje në: