Mbrenda Arkës së Noas: Sa kushtoi ajo, pagueni nese doni me pa!

Nji grup të krishtenësh kanë ndërtu Arkën e Noas, me nji vlerë prej 100 milionë dollarësh.

E gjatë 155 metra, ajo ka me u hapë për publikun në Centaki, SHBA.

Që kur u shpall projekti në vitin 2010, ka pasë shumë kritika.

Disa thonë se ajo damton edukimin shkencor dhe nuk duhet me marrë mbështetje me iniciativa shtetnore.

Por australiani Ken Ham dukej i vendosun.

Ai thotë se Arka asht simbas dimensioneve të Biblës.

Ajo pritet me tërheqë miliona vizitorë, që kanë me pague për me pa.

 

2-noa

 

3-noaa

 

4-noaa

 

5-noa

 

6-noa

 

7-noaaa

Shperndaje në: