Publikohen pamje nga aksioni i sotëm në Bruksel

Pamje nga aksioni i sotëm në Bruksel, mbas dy shpërthimeve që u dyshuen që ishin sulme terroriste.

 

Bernard Clerfayt, kryetari i bashkisë së Schaerbeek, tha se personi i plagosun asht i lidhun me sulmet e Brukselit.

Clerfayt shtoi se dy shpërthimet e dëgjueme ishin të kontrollueme nga skuadra e specializueme për bomba.

Megjithatë, zona e shpërthimeve vazhdon me mbetë e mbyllun, policia e armatosun dhe veturat ushtarake janë në vendin e ngjarjes.

Shperndaje në: