1 i vdekun dhe 12 të plagosun në New York

Nji person ka vdekë dhe të paktën 12 të tjerë u plagosën, mbasi nji kerr me shpejtësi goditi kambësorë të shumtë në Times Square të New York City.

Zyrtarët amerikanë kanë thanë se raportet fillestare sugjerojnë se incidenti nuk ishte i lidhun me terrorizmin, transmeton Rrokum.TV

Shoferi i kerrit asht arrestue nga policia./Rrokum.TV

stream_img TOR381_NEW_YORK_CRASH.JPG-G3D23O76N.1

Shperndaje në: