Abass: E di kush e ka vra Arafatin!

abass
Presidenti i autoritetit palestinez, Mahmoud Abbas, gjestikulon gjate fjalimit ne manifestimin me te cilin shenohej 12 vjetori i vrasjes se liderit legjendar te Palestinez, Yasser Arafat, ne qytetin West Bank te Ramallah.

Tue fole para mija pjesemarresve ne tubim, Abbas tha: “Ju me pyetet se kush e ka vra, une e di – por deshmia jeme nuk mjafton”.

“Nji komision po hulumton dhe ju keni me u njoft me te gjetunat dhe keni me u tmerrue se kush e ka vra”, tha Abass.

“Nuk due me permend emna, sepse keta emna nuk e meritojne me u mbajt mend”, shtoi Abass.

Arafat ka vdeke me 1 Nandor 2004, ne nji spital ngat Parisit, nga shkaqe te panjoftuna, ne moshen 75-vjeçare. /The Times of Israel

Shperndaje në: