Artur Zheji: Diktatura ra, por segmente të saj mbetën…

Analisti prej Tirane Artur Zheji, i ka komentue ngjarjet e ndodhuna në vitet 1990 ne Shqipni, me rastin e shembjes se diktatures se Enver Hoxhes, ne emisionin “Opinion” te Blendi Fevziut.

Zheji ka thanë se “ramja e diktaturës” ka qenë nji iluzion.

Simbas tij, gjithçka ishte nji iluzion dhe shqiptarët adhuronin vetem – liderin.

Ai tha edhe se ende kanë mbete segmente të caktueme nga diktatura.

Shperndaje në: