LIVE: Bajram Rexhepi po varroset në Shipol të Mitrovicës (video)

Në qytetin e Mitrovicës tashma ka fillue ceremonia e varrimit të ish-Kryeministrit dhe ish kryetarin e Mitrovicës, Bajram Rexhepi, i cili vdiq dje në Turqi.

Ish kolegët e tij mjekë, politikanë, figura publike e pjestarë të FSK’s, tashma gjenden në varrëzat e Mitrovicës ku edhe ka me ju dhanë lamtumira e fundit ish-Kryeministrit të Kosovës.

Rexhepi ndrroi jetë të Hanën në Turqi, në moshën 63-vjeçare.

Ai në muejin Prill pësoi sulm në tru, prej kur ndodhej edhe në koma.

Pas trajtimit disaditor në Kosovë, Rexhepi ishte dërgue për trajtim në nji spital turk.

 

Live nga Mitrovica

Publié par IndeksOnline sur mardi 22 août 2017