Befason edhe PDK, kjo asht lista zyrtare për ministra!

Kryesia e PDK’s asht mbledh sot për me diskutue për emnat që Kryetari i partisë ka propozue për me qenë pjesë e Qeverisë Haradinaj.

Hajredin Kuçi ka konfirmue emnat e maposhtëm për Ministra në Qeverinë Haradinaj, mbas mbledhjes së Kryesisë.

Kështu që Enver Hoxhaj asht kandidat për Zavendëskryeministër, Bedri Hamza për Ministër të Financave, Uran Ismajli për Shëndetësi, Besim Beqaj – Inovacion dhe Ndërmarrësi, Dhurata Hoxha, Ministre e Integrimeve, Abelard Tahiri, Ministër i Drejtësisë dhe Kujtim Gashi, Ministër i Kulturës.

 

Shperndaje në: