Behgjet Pacolli shkruen edhe njiherë për qendrimet e tij

Presidenti i AKR, Behgjet Pacolli, përmes nji statusi në llogarinë e tij në “Facebook” i ka sqarue postimet e tij në fundit për gjetjen e nji zgjedhje për me dalë nga kriza politike që e ka kaplue vendin.

Pacolli ka thanë se postimet e tij nuk nënkuptojnë luhatje nga pozicionet që ka. Po ashtu, ai ka thanë së bashkëpunimi ndërmjet LDK dhe Vetëvendosjes duhen me qenë ma intensive.

Ky asht shkrimi i plotë i tij:

Postimet e mija të fundit që të zgjidhet problemi i bllokadës në favor të qytetarëve, dhe thirrjet e mija për liderët e partive parlamentare shqiptare që të “sakrifikojnë” nga vetja dhe ta qesin Kosovën në rendin e parë, nuk nënkupton lëvizje apo luhatje nga pozicionet e mia,(siq i quajti dikush për karrierë apo interes – të dyja këto moti i kam dhe i kam realizuar më së miri deri më tash).
Si rezultat i kësaj mu mundësua që të kuptoj dhe të shoh se kush po punon për interesat e vendit e kush për qellime specifike.
Dikush madje më telefonoi dhe më tha ” qendro me ne se e kemi me ta “lartësu BURRERINË”. Më bëri me qesh !!!!
Në rregull, unë me prezencën dhe lutjet e mija për ju po dëshmoj burrëri(nuk po kërkoj asgjë), por tregojeni ju burrërinë tuaj, leni anash interesat dhe uluni e merruni vesh mes vete.
E konsideroj se bashkëpunimi ndërmjet LDK dhe VV të jetë edhe me intenziv edhe pse mundet per lidershipin e dy partive te konsiderohet si “Sfide sakrifice ” por bëjeni atë për rrespekt ndaj votës dhe deputeteve qe ju përcjellin.