Branson, Geldof, Blair, Clegg…bahen bashke me luftue Brexit!

richard-branson
Gazeta The Independent, si ekskluzive, perflet emailin qe thote se e ka pa, me te cilin deshmohet se miliarderi britanik Richard Branson,  ka me ndihmue me dheta mija funta fushaten, e cila deri tash asht mbajt sekrete, e cila ka per qellim me lufte Brexit’in, dmth daljen e Britanise nga Europa.

Fushata i ka tubue shume emna te dalluem nga rrethi i njerezve te ish kryeministrit Tony Blair, i cili ka qene kategorikisht kunder qe Britania me dale nga Unioni Europian.

Ish zv/kryeministri Nick Clegg dhe figura tjera te famshme publike kane pase kontakte me grupin.

Shpresohet se rockeri dhe aktivisti i famshem Bob Geldof, mundet me ju bashkue ketij grupi qe fton me ndejt ne Unionin Europian.

 

bob-geldof.jpg

The Independent merr vesh se diku 1 milion funta qysh tane jane tubue per fushate qe, po doli e suksesshme, atehere fton per nji referendum te dyte me pyetjen se a duhet me ndejt a me dale prej UE.