Çka ka ne videot e aferes “shpijun”, ku asht pergjue elita e Maqedonise? (video)

profimedia-0006827561-620x350

Ne fillim te vitit 2014, Gjykata per krime ne Shkup e ka denue nji grup te personave, qe i kane pergjue, xhirue dhe mandej shite ato materiale per me i shantazhue kryesisht njerezit e politikes dhe partise ne pushtet VMRO-DPMNE.

Marjan Efremov u denue ma se shumti – 15 vjet burg, ndersa grupi i tij me ma pak vite.

Ish shpijuni maqedon, Marjan Efremov, prej vitit 2009 ju ka ofrue klijentave te vet, kryesisht nga jeta politike maqedone, pushime ne vendet mondene ne Greqi, ku masnej aty i ka xhirue gjate orgjive te tyne, ku kishte mashkuj-femna, dhe ku kishte vetem mashkuj, dhe ato mandej ja ka shite sherbimeve te ndryshme, po kryesisht sherbimit sekret hungarez.

Ato informata e xhirime, Efremov ja ka shite edhe sherbimeve sekrete te Greqise e Zvicres, thuhet ne aktakuze, tue e rrezikue keshtu sigurine e vendit.