Daka: Ky asht numri i deputetëve të PAN, VV dhe LAA

Valdete Daka

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thanë se sot ky institucion ka m’i shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të 11 Qershorit.

Në nji intervistë dhanë për gazetën “Epoka e re”, ajo ka theksue se, simbas rezultateve përfundimtare të KQZ, koalicioni PDK-AAK-Nisma ka sigurue 39 deputetë, Lëvizja Vetëvendosje! 32, koalicioni LDK-AKR-Alternativa 29.

Shperndaje në: