E fundit, nënshkruhet marrëveshja PAN-AKR (foto)

Marrëveshja ndërmjet koalicionit PDK-AAK-NISMA dhe AKR’s asht nënshkrue në rezidencën e Behgjet Pacollit.
Kalimi i AKR’s te PAN’i erdhi mbas largimit nga koalicioni me LDK’n dhe Alternativën e cila u zyrtarizue sot nga vet presidenti i AKR’s, Behgjet Pacolli.

Zyrtarë të PAN’it kanë ba të ditun se votimi i Kryetarit të Kuvendit dhe Qeverisë ka m’u ba gjatë kësaj jave.