Edi Rama dhe Top Channel koketojne me – fashizmin!

edi-rama-beta-jpg1

Edi Rama, përmes mediumit të tij, Top Channel, ka sulmue randë Kosovën dhe popullin e saj, shkruen “Express”.

Në programin humoristik “Portokalli”, të Diellen, asht “intonue himni i kosovarëve”, e ku Kosova cilësohet si nji krijim serb, ndërkaq “kosovarët si produkt i UDB’s”.

Krejt kjo gja në rrjetet sociale, ka nxite irritim, sidomos kanga.

“Gebelsat e vegjel te Tiranes: Fuck off Top Channal. Fuck You ‘Portokalli”, ka shkrue gazetari Halil Matoshi.

“Paramendoni me i pas thojte e rritun keta fashiste faqezi e mendjeshkrete cka jane ne gjendje me ba!??? Poshte fashistat e TCH – Rrnofte Shqypnia!”, ka vazhdu Halil Matoshi.

Ngone kangen e autorit fashist te Top Channel: