Evakuohet aeroporti n’Suedi. 2 pako të dyshimta!

aeroporti

Policia dhe sherbimet emergjente e kanë evakuu aeroportin Landvetter për shkak të shpërthimit, ku në të njajtin vend janë gjet dy paketa të dyshimta.

Salla kryesore e aeroportit asht evakuu, për shkak të rrezikut ekzistues.

Aeroporti Landvetter asht kercënu edhe ma herët për sulm me bombë, mirëpo autoritetet nuk kishin arritë ta parandalojnë nji gja të tillë, shkruen media suedeze SVT.
Sherbimet emergjente dhe njisia speciale janë në vendin e ngjarjes.