Shtyhet seanca, Mikullovci thërret në takim shefat e GP’s

Kryesuesi i seancës për konstituivin e Kuvendit, Adem Mikullovci mbas diskutimit me dy shefat e Grupeve Parlamentare, Glauk Konjufca i VV’s dhe Avdullah Hoti i LDK’s ka marrë vendim që n’orën 12:00 me  thirrë në takim të gjithë shefat e Grupeve Parlamentare për me gjetë zgjidhje, ndërsa deputetët kanë m’u njoftue me kohë.

 

Fillon seanca konstituive  e Kuvendit pa PAN’in

 

Ka fillue vazhdimi i seances konstituive pa prezencen e PAN’it

Glauk Konjufca, ka thane se nese Veseli e mban fjalen, ata kane me shqurtu vendimin e tyne per kandidatin e ri.

Kurse Avdullah Hoti, ka thane se kane vendos me respektue.