Flet Dacic: Kosova s’i ka votat për UNESCO!

Ministri i jashtëm serb i asht kundërpërgjigj Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli.

“Asht rrenë shumë e madhe deklarata e Pacollit që Kosova ka vota të mjaftueshme për anëtarësimin në UNESCO. Këtë temë unë dhe Presidenti Vucic e kemi ngrit në të gjitha takimet tona”, ka thanë Ivica Dacic.

Reagimet e zyrtarëve nga Beogradi vijnë mbas deklaratës së Pacollit në media.

 

Shperndaje në: