Flet Sejdiu, a ka me ju bashkue ndonji subjekti opozitar!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Korab Sejdiu, ka hedh poshtë zanat për nji aderim të mundshëm në Lidhjen Demokratike të Kosovës, mbas dorëheqjes së tij nga anëtarësia në Aleancën Kosova e Re.

Ish-anëtari i partisë së Behgjet Pacollit ka thanë se ka me vazhdue me qëndrue si deputet i pamvarun në Kuvendin e Kosovës.

Ai ka thanë se ka raporte të mira me deputetët e LDK’s dhe VV’s, por të cilat nuk kanë me shty atë me marrë vendim për t’ju bashkue asnjanës nga këto grupe parlamentare.

 

Shperndaje në: