Foto: Shën Tereza siç nuk e keni pa asnjiherë

Të Diellën e 4 Shtatorit, Nanë Tereza u shpall shejtore nga Papa Francesco në nji ceremoni të posaçme në Vatikan.

Humanistja me prejardhje shqiptare, ka hapë organizata bamirësie për fëmitë jetimë dhe të sëmurët në vende të ndryshme të botës dhe ka punue fort që t’u sigurojë atyne nji strehë dhe nji familje.

Ma poshtë, mundeni me pa nji moment nga veprimtaria e Shën Terezës, ku ajo shihet tue luejt me litar me nji fëmi jetim.

tereza-1_1473442445-3832514

Shperndaje në: