Foto: Villa ma e shtrejtë n’botë

Ka dalë në shitje ajo që cilësohet si shtëpia ma e shtrejtë në botë.

Dikur në pronësi të ish-mbretit belg, Leopold II, shtëpia kushton 1 miliard euro.

Ajo ka dhetë dhoma gjumi, nji bazen olimpik dhe zotnon nji pamje fantastike në Saint-Jean-Cap-Ferrat, pranë Nice në Francë.

Ajo ka nji prej kopshteve ma të bukura në Europë, me 15 mijë bimë dhe rreth 20 sera me bimë të rralla tropikale.

Vila “Les Cedres” aktualisht asht në pronësi të Suzanne Marnier-Lapostolle, pjesë e dinastisë së likereve ‘Grand Mariner’.

Vila ka qenë pjesë e familjes prej vitit 1924.

Aktualisht në vilë janë të punësuem 15 kopshtarë me kohë të plotë.

375D65F600000578-0-image-a-50_1471598626778 375E0A1500000578-0-image-a-12_1471596005134 375E0A5400000578-0-image-a-10_1471595849304 3764B64C00000578-3748647-image-a-70_1471602657545 3764891F00000578-3748647-image-a-11_1471600588425 3764419600000578-3748647-image-a-2_1471600189797