Gjergji: Isa Mustafa nuk hyni në listë prej tutës, e bani ’kurban’ Hotin për me ruejt vet kredibilitetin! (video)

Kemi me marrë iniciativën për peticion për largimin e Mustafës dhe krijimin e nji udhëheqje teknike për LDK’n

Rexhep Gjergji nga LDK, ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum ka thane se LDK’n e kane sjelle ne gjendje te monedhes per kusuritje.

Ai ka thane se fatkeqësisht LDK’n po e udheheqin humbesit serik, dhe kjo asht pa edhe tash se fundi, ku ky subjekt ka dale i treti.

Derisa kur ka fole per Isa Mustafen, ai ka thane se ai e ka dite se ne keto zgjedhje, ka me u rendite ulet dhe asht tute me hy edhe ne liste, derisa ka vendos qe njani prej bashkepunetoreve te tij ma te ngushte me ba kurban dhe me ruejt vete kredibilitetin.

Gjergji ka thane se edhe figurat e reja, qe kane shkue ne LDK nuk jane reformim, i partise, por ma shume nji maskim per me ruejt poziten.

Simbas tij, ai ka thane se zotni Mustafa asht vonue qe se bashkue me kryesine e tij me dhane doreheqje per deshtimin qe ja ka ba LDK’s tash e  sa kohe.

Gjergji ka fole edhe per shume çashtje, por per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.Tv