Haradinaj me O’Connell, kjo asht tema e takimit (foto)

Kandidati për Kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj asht tue zhvillue nji takim me Ambasadorin britanik në Kosovë, Ruairi O’Connelli.

Pretendenti për postin e kreut të egzekutivit dhe diplomati britanik në këtë takim që po mbahet në selinë e Aleancës për Ardhmëninë e kosovës janë tue bisedue për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës.

Haradinaj nji ditë më parë ka prit në zyrën e tij ambasadorin e Hungarisë Laszlo Markus me të cilin kanë bisedue për të njajtën temë.

 

haradinaj-oconeell