Haradinaj takon Veselin, tregon çka biseduen

Mbas marrjes edhe zyrtarisht të detyrës si kryeminsitri i Republikës, Ramush Haradinaj, ka prite në takim kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

Nëpërmjet nji postimi në “Faceobok”, ai ka tregue se çka biseduen gjatë këtij takimi.

Takova sot kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin. Theksuam rëndësinë e themelimit të institucioneve të vendit dhe nevojën e përshpejtimit të të gjitha proceseve në të cilat ndodhet Kosova sot. Posaçërisht biseduam për nevojën e bashkëpunimit ndërinstitucional si një domosdoshmëri për të thelluar reformat në vend dhe për të krijuar mirëqeninen për qytetarët e vendit”, ka shkrue ai.

Shperndaje në: