In Memoriam: Ramiz Kelmendi – “Emer i nje epoke” (emisioni i plote)

In Memoriam - Ramiz Kelmendi

Nji vjet prejse Ramiz Kelmendi nuk asht ne mesin tone, Televizioni Rrokum ne bashkepunim me autorin Smajl Smakaj realizoi nji dokumentar qe i kushtohet figures se shkrimtarit dhe gazetarit Ramiz Kelmendi.

Permes kujtimeve dhe vleresimeve te shume emnave te njoftun te kultures nga Prishtina, Tirana, Podgorica, Shkodra, Ulqini, Kukesi…autori Smakaj riformeson personalitetin e Ramiz Kelmendit, qe u vleresue si “nji nga rilindasit e fundit”.

Ju ftojme ta ndiqni emisionin e plote:

Shperndaje në: