Ish-Miss Bosnja, qe pse u arrestue kjo bukuroshe (+18)

Autoritetet në Kroaci kanë arrestu ish-Miss Bosnjën, mbasi akuzohet për pjesëmarrje në nji grup kriminal, vrasjen e të paktën 5 personave, si dhe grabitje që kapin vlerën e 4.5 milionë eurove.

Slobodanka Toshici, 29 vjet, u arrestu në Kroaci dhe u ekstradu në Bosnjë, vend i cili kishte leshu urdhën­arrest ndërkombëtar.

Ajo ka ik nga Bosnje- Hercegovina që nga fillimi i gjykimit të saj në Prill të vitit 2014, ndërsa asht nji nga personat e akuzuem për rastin “Kukulla”.

Toshini njihet si ish e dashuna e Darko Elez’it, i cili gjithashtu asht i akuzuem për vrasje dhe vepra të tjera penale në Bosnjë dhe Serbi.

Bashkë me 29-vjeçaren, e cila ka pozu edhe për “Play Boy”, në listë janë edhe 32 persona të tjerë që kanë akuza të njajta, ndërsa janë në kerkim ndërkombëtar.

 

 

Shperndaje në: