ISIS kercenon me sulme n’krejt Europën!

Shtetit Islamik ka kercënu se do të ketë sulme të tjera terroriste në tanë Europën.

Kercënimi vjen mbas shpërthimeve që ndodhën në Bruksel, ku raportet ma të fundit thonë se kanë humb jetën 34 persona.

Bombat shpërthyen n’aeroportin e Brukselit dhe në metronë e Brukselit.

Mbas këtyne akteve terroriste, ISIS nuk ka dhanë shumë detaje të tjera, por ka “premtue operacione të tjera n’Europë”.

Shperndaje në: