Islami: LDK asht përgjegjësja kryesore e krejt të këqijave në Kosovë, prej korrupcionit e teposhtë! (video)

Opinionisti Dardan Islami,  asht ndie i gezuem se ma ne fund ka perfundue epoka e Isa Mustafes.

Ai ka thane se krejt fajet per ngecjet ne vend i ka LDK, e cila asht mesuesja  e pare e korrupcionit ne vend.

Derisa tue fole per Qeverine Haradinaj, Islami ka thane se cdo qeveri, asht e mvarun prej Listes Serbe, dhe se kjo asht e pashmangshme.

Islami ka thane se Haradinaj asht njeriu i duhun per me udheheqe vendin ne keto procese te veshtira, tue thane se ai asht i preme e nuk zhagitet sikur Mustafa.

Opinionisti Islami ka thane se edhe Haradinaj e ka pa se tashma ka te baje me do femi, te cilet ju ka referue LDK’s e VV’s si opozite aktuale.

Simbas tij, ai ka thane se jane hajgare qe thojne se jane me serbe e pa serbe, kjo asht nda ma heret dhe s’ki ka me shkue.

Dardani sa i perket, anes se tij politike, ka thane se asnjihere nuk ka ba punue kurre te shtetit, por asht privatnik dhe nje qytetar qe mundohet me gjallnue ne kete shoqni.

Ai keto komente i ka ba ne Rrokum Roll te Televizionit Rrokum.

Per ma shume shihne videon e plote. /Rrokum.Tv

 

Shperndaje në: