Italia tronditet nga dy tërmete të forta

Dy tërmete kanë tronditë Italianë.

Tërmeti i ri ka ra në orën 21:18 minuta në zonën e Perugias dhe ka qenë i fuqisë prej 5.9 ballë i shkallës Rihter, shkruejnë mediat ndërkombëtare.

Sërish ky tërmet ka prekë zonat e Maceratës mes Visso e Castel Sant’Angelo në të njajtën zonë që ra edhe tërmeti i parë në orën 19:11 minuta.

Tërmeti ka lëkundë sërish kryeqytetin italian, Romën. Aktualisht nuk dihet ende nëse ka dame apo viktima në njerëz.

++ Terremoto magnitudo 5,4 in Val Nerina ++