Keni me u befasue sa miliarda dollarë Amerika i jep Arabisë për Ushtrinë (video)

Presidenti i Shteteve të bashkueme të Amerikës, Donald Trump gjatë vizitës së tij në Arabinë Saudite, asht prit nga mbreti Salman bin Abdulaiz.

Trump dhe Abdulaiz nënshkruen nji nga marrëveshjet ma të mëdha ushtarake me vlerë 110 miliardë dollarë.

Para këto të cilat kanë me u përdorë për me shtue kapacitetin ushtarak të Arabisë Saudite.

Edhe ma herët Presidenti i SHBA’ve, pati deklarue se asht e nevojshme krijimi i nji aleance të fuqishme ushtarake me Arabinë Saudite.

Shperndaje në: