‘Kërcenohet’ Shpendi, Albini, Naimi e Hashimi?! (foto)

Ne redaksine e Televizionit Rrokum, nji qytetar i shqetesuem ka dergue foto nga mbishkrimet me porosi kercenuese qe ka pa kalimthi te Universiteti i Prishtines ‘Hasan Prishtina’, ma saktesisht ne muret e Fakultetit Filologjik.

up

 

up1

Ne keto mbishkrime ku mundet m’u lexue porosia kercenuese ‘ O Shpend Ahmeti ne Dardani s’do te kete xhami turke do te kete gjak….do te vritesh o qen…posht VV & Albin Talebani’ dhe tjetri kercenim ‘Vdekje Naim Ternaves e Hashim Turkut….Avni Rrustemi rroft’, dhe n’fund thirrja ‘O studente atdheu ju therret ….posht turk’, u cohet selam kryetarit te Prishtines, Shpend Ahmetit, Albin Kurtit, Kryetarit te BIK Naim Ternava dhe Presidentit Hashim Thaci, per shkak te lejimit te ndertimit te xhamise turke ne lagjen Dardania ne Prishtine ne vlere prej 35 milione euro.

Simbas te njajtit burim, Policia e Kosoves ka dale ne vendngjarje per me marre masa per kete akt vandal.

up2

 

/Rrokum.TV/