Kerrset dajaki ne burgun e Londres. Rrehen shqiptare e angleze (video)

Man_beaten_and_sta_2875160n

Kjo rrehje masive ne burgun e Londres asht xhirue me kamerat e sigurise.

Nuk dihet sa vete jane perfshi ne kete ngaterrese, por shihet se nji grup asht ma i madh se tjetri.

Ky xhirim asht ba nji jave mbasi droga ne kete burg ka hy permes dronit.

Burgu asht i njoftun dhe asht kualifikue i kategorise B. I ka 1.600 te burgosun.

Diku 100 te burgosun jane vra neper çelite e burgut nga brutaliteti.

Keto pamje njikohesisht jane nga dokumentari i BBC qe ka qendrue 1 jave ne kete burg. Dokumentari titullohet  “Ne burgun Wandsworth”.

https://www.youtube.com/watch?v=bS2XGQgRFKM

Shperndaje në: