Këta janë 44 presidentët e historisë amerikane (foto)

Na duhen edhe pak orë për me mësue se cili ka me qenë presidenti i 45’të i Shteteve të Bashkueme, ai që ka me nxanë vendin e paraardhësit, presidentit aktual Barack Obama në zyrën e Shtëpisë së Bardhë.

Ndërkohë që, në Amerikë po votohet për dy kandidatët në garë, atë republikan Donald Trump dhe demokraten Hillary Clinton, po ju sjellim në vëmendje presidentët amerikanë ndër vite.

Nga George W. Bush e deri te Barack Obama, këto janë 44 presidentët e Shteteve të Bashkueme të Amerikës.

auto_screenshot_391478612077 auto_screenshot_401478612080 auto_screenshot_411478612078

Shperndaje në: