Këta janë emnat e ministrave të AKR’s

Aleanca Kosova e Re ka vendosë për emnat që kanë me i përfaqësue ministritë në Qeverinë Haradinaj për nji mandat.

Lajmi.net merr vesh, se zavendëskryeministër i parë dhe ministër i Punëve të Jashtme ka em qenë Behgjet Pacolli, ministër i Zhvillimit Ekonomik ka me qenë Valdrin Lluka, ministinë e Punëve të Mbrendshme ka me udhëheq Abdylselami Shkodra, ndërsa ministre e Ambienti ka me qenë Rejhane Vuniqi.

Shperndaje në: