Kjo asht deklarata e parë e Haradinajt mbas nominimit për Kryeministër

Kryetari i AAK’s, Ramush Haradinaj, mbasi u nominue nga koalicioni PDK, AAK dhe NISMA për Kryeministër të Kosovës, ka shkrue në Facebook.

Ai ka thanë se besimin e dhanë në luftë, e ka nderue atdheun dhe bashkëluftarët. Thotë se edhe me besimin që i asht dhanë për Kryeministër ka me nderue atdheun.

 

Ky asht postimi i Haradinajt: 

 

Të dashur qytetarë,

Besimin e dhënë në luftë, e kam nderu edhe te bashkëluftetarët edhe te populli im;

Besimin e dhënë nga Presidenti Rugova, e kam mbajt me nder;
Me besimin e dhënë sot, do ta nderoj atdheun!

Na priftë e mbara!

RH

 

 

Shperndaje në: