Kjo asht thirrja e Delawie’s që e jep prej veriut të Mitrovicës

Ambasadori i ShBA’s në Kosovë, Greg Delawie, ka qendrue në veri të vendit për me monitorue zgjedhjet e parakohshme parlamentare që po zhvillohen atje.

Ai ka kërkue që të mos ketë shantazhe e kërcënime dhe ndikim të votuesit.

“Më dalë sa ma shumë në zgjedhje dhe të mos ketë kërcënime, shantazhe e forma të tjera për me ndikue të votuesit”, ka thanë Delawie.

 

Shperndaje në: