Koalicioni PAN-AKR, vjen deklarata e Listës Serbe

Na po fillojmë m’i zhbllokue institucionet, gja që asht e mirë për qytetarët, tha deputeti nga radhët e Listës Serbe, Igor Simic, tue komentue nënshkrimin e marrëveshjes në mes të Aleancës Kosova e Re të Behgjet Pacollit me koalicionin PAN.

Ai tha për Tanjug se Lista Serbe asht ende e hapun për bisedime dhe përsëriti se përpara çdo marrëveshjeje, ka me u konsultue Qeveria e Serbisë dhe Presidenti i këtij vendi, Aleksandar Vucic.

Shperndaje në: