Koalicioni VV-LDK, vjen ky reagim i fortë prej zyrtarit të VV’s

Glauk Konjufca, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, ka folë rreth rezultateve finale të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë.

Konjufca ka thanë se Lidhja Demokratike e Kosovës dhe koalicioni i saj po “bajnë naze” rreth nji marrëveshje të mundshme qeverisje me LDK’n.

“LDK’ja po ban lëvizje taktike për me ngritë pazarin rreth kryeministrit. Kishte me qenë ma e mira që LDK’ja me kuptue që na nuk bajmë pazare”, ka thanë Konjufca.

Shperndaje në: