Haradinaj: Jemi të pregaditun për me formue Qeverinë e re (video)

Ramush Haradinaj

I mandatuemi për Kryeministër, Ramush Haradinaj, tha sot se janë pregaditë për me formue Qeverinë e re.

Ai tha se duhet të ketë mobilizim ma të madh qeverisës për me përmisue gjendjen në Kosovë.

“Asht gjendja në vend jo e mirë. Besoj që asht nji sinjal për ata që mendojnë se marrja e rrugëve të botës asht zgjidhje. Kjo nuk asht ashtu. Zgjidhja asht këtu”, ka thanë Haradinaj në nji konferencë të përbashkët për media me Kryetarin e ri të Kuvendit të Kosovës, njiherësh kreun e PDK’s, Kadri Veseli.

 

Konferencë e jashtëzakonshme e Veselit dhe Haradinajt! (video)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe mandatari për formimin e Qeverisë, Ramush Haradinaj kanë me mbajtë konferencë n’orën 16:30 në Kuvendin e Kosovës.

 

Shperndaje në: