Konjufca: Kemi me pritë edhe pak për nji verzion zyrtar dhe kemi me thirrë popullin me largue Rikalon! (video)

Konjufca: Kemi m’i dhanë afat 24 orë afat Ramushit për largimin e Rikalo.

Deputeti i VV’s, Glauk Konjufca, ka thanë në Rrokum Roll të TV Rrokum, se nese faktet per ministrin e bijqesise, Nenad Rikalo, jane ashtu qysh po flitet, dhe Qeveria e Kosoves e ka dijte kete, atehere, pse nuk guxohet me u ndermarre kurgja ndaj tij.

“Deshmitarë ka, jane nga Lagjia Dardania, te cilet po thojne se ky njeri ka malltretue shqiptarët gjate viteve 90’ta”, thekson Konjufca, tue shtue se, opozita duhet me u sigurue mire per te verteten e kesaj dhe mandej me fillue me protesta.

“Ka me ardhe nji kohe qe kemi me ja dhane nji afat 24 ore Qeverise me shkarkue ministrin Rikalo”, thote ai.