KQZ në fund të numërimit, ky asht rezultati i fundit (foto)

KQZ po vazhdon numërimin e votave, ku deri tash janë numërue rreth 94 për qind.

PDK-AAK-NISMA prinë në këtë garë, me 34.60 për qind, e dyta asht Vetëvendosje dhe e treta asht koalicioni LDK-AKR me 25.80 për qind.

KQZ pritet me dalë sot gjatë ditës me rezultate preliminare, ndërsa certifikimi i zgjedhjeve pritet m’u ba në ditët në vijim.

 

Shperndaje në: