Kryeministri Rama vjen n’Kosovë!

edirama

Kryeministri i Republikës së Shqipnisë, Edi Rama sot do të vizitojë Kosovën, ku do të takohet me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselin.

Simbas nji njoftimi të Kuvendit, Rama dhe Veseli do të takohen n’ora 13:15.

Rama pritet të marrë pjesë edhe në ceremoninë e betimit të presidentit të ri, megjithatë kjo ende nuk asht ba zyrtare.

Shperndaje në: